Robotmaster  - CAD/CAM  pro programování robotů.

off-line programování robotů

Robotmaster je unikátní off-line programovací software pro programování drah robotů různých značek a různých technologií. Jde o jedinečné propojení síly již existujícího a dlouhé roky vyvíjeného CAD/CAM systému Mastercam s jedinečnou funkčností systému Robotmaster. Základní systém Mastercam, který je světově nejpoužívanějším CAD/CAM systémem, nabízí obrovskou sílu v přípravě drah podpořenou speciální nadstavbou MoldPlus na těchto základech pracuje Robotmaster.

Robotmaster je nejlepší řešení pro programování drah robotů, které je momentálně k dispozici. Umožňuje jednoduše importovat nebo nakreslit model či jinou geometrii,  nabízí mnoho možností generování drah a nastavení robotu včetně analýz a simulací. Již před tím, než "pohnete" s robotem, máte jistotu, že nebudete mít problémy se singularitou, dosahy, ani kolizemi.

Taktéž množství značek robotů, které Robotmaster umí programovat, je ohromující. Jsme schopni programovat roboty ABB, FANUC, KUKA, Staubli, Yaskawa, na dalších se stále pracuje.

Pro použití různých typů robotů v praxi je software Robotmaster to nejlepší řešení z dosud dostupných CAM softwarů, které umožňují řízení robotů. Robotmaster je součástí CAD/CAM softwaru Mastercam, ve kterém je Robotmaster nainstalován a plně propojen včetně ovládání. Toto komfortní provedení umožňuje  vytváření 3D modelů v programu Mastercam,  včetně nastavení drah nástroje. Následně lze v Robotmasteru jednoduchým způsobem naprogramovat simulaci robota ve 3D prostředí, kde můžete odladit singularitu, rychlost, nájezdy, výjezdy, automatickou výměnu nástrojů, přetočení zápěstí, různé úhybné přejezdy tak,  aby nedošlo ke kolizi s dílcem, popřípadě 3D prostředím.

                Doposud Robotmaster nebyl překonán jiným obdobným programem. Jeho hlavní výhodou je kompatibilita s různými typy robotů a rychlé a jednoduché ovládání softwaru. Naprogramování složité dráhy robota, u které plynule přejíždí a obrábí složité 3D modely, zabere velmi krátkou dobu.

 Další výhodou je možnost dávkování souborů, aby jejich velikost nepřekročila maximální velikost virtuální paměti robota.

 

 

 

 

"Řekněte nám, co potřebujete řešit, a my vám řekneme, jak."