Master3DGage - snadný proces měření ve 3D kdekoliv na dílně

 

Master3DGage je šikovný, rychlý přenosný měřící systém (CMM), snadno a rychle nastavitelný pro požadované měření kdekoli na dílně. Master3DGage ™ v reálném čase zobrazuje výsledky měření v počítači. Můžete si rychle ověřit kvalitu vyrobených dílů přímo v průběhu procesu obrábění, bez nutnosti přenášení či montáže dílů ven ze stroje.

Master3DGage ™ provádí velmi snadno veškeré kontroly a 3D měření

Dokáže provést veškerá měření, je snadno použitelný pro provádění kontroly prvního vyrobeného kusu, nebo vstupní či výstupní kontroly a to rychle, s překvapující lehkostí a přesností. Výsledné zprávy o měření jsou generovány automaticky, ve standardních

 

formátech, takže můžete vědět ihned, zda jsou díly v pořádku nebo mimo toleranci.

 

Příprava, měření, výsledná zpráva-jednoduchý opakovatelný proces pouze ve 3 krocích:


Příprava :

Rychle vybere a označí potřebný model dílce v CADovém souboru. Stačí spustit rutinní kontrolu jednotlivých cílových bodů na dílci, který je třeba změřit a porovnat. Tím prakticky určí jednotlivé polohy jak dílce, tak měřícího ramene. Master3DGage ™ software vás provede celým procesem pomocí jednoduchého návodu, krok-za-krokem
Měření:

měření se provádí „živě“ a výsledky měření vidíte přímo v reálném čase na monitoru počítače. Je možné použít ruční měření podle jednotlivých bodů, nebo použití automatizovaných kontrolních rovin. Systém snadbo měří prvky od jednoho přesného bodu až po mraky, či sítě bodů. Výkonná softwarová technologie okamžitě zobrazuje rozdíl mezi 3D modelem a dílcem.

 

Výsledná zpráva, protokoly:

Použitím 3D CAD modelu jako nominální definice, systém rychle vytváří vlastní výsledné sestavy ve standardních formátech, včetně tolerancí a obecných rozměrů (GD&T)a barevně rozlišených map, což umožňuje jasnou a praktickou analýzu. Výslednou zprávu lze uložit do běžných formátů (např excel).

Nejsou třeba žádné zkušenosti v oblasti metrologie

Pro Master3DGage ™, je typická jednoduchost a snadné použití. Všechno je navrženo tak, aby i uživatelé, kteří mají jen malou, nebo nemají žádnou zkušenost s metrologií se mohli rychle naučit pracovat s tímto zařízením. Ovládací prvky a rozhraní jsou jednoduché a přímočaré, takže uživatelé stráví méně času procházením obrazovek a více času výrobou kvalitních dílů.

 

Ultra-přesná, šesti-osá metrologie pro přesnou 3D kontrolu.

Master3DGage ™ je vybaven integrovaným šestiúhlovým ramenem pro měření. šesti-osé měřící rameno (PCMM)  je nejpřesnější na světě a nabízí pozoruhodné možnosti měření v rozpětí pouhých 1,2 m. Umožňuje vynikající kontrolu rozměrů dílců, nástrojů, forem, odlitků a dalších. Je to nástroj velmi robustní vytvořený ze slitiny uhlíkového vlákna.

Funguje na základě Verisurf 3D softwaru

Master3DGage zobrazuje přesný průběh práce „živě“ a v reálném čase a to od počátku měření až do konce. Načítání modelu z CAD souboru a výsledky měření jsou prováděny v prostředí CAD/CAM systému Mastercam. Pro pořízení Master3DGage není nutné mít vlastní CAD/CAM systém. Master3DGage je dodáván jako samostatná měřící jednotka s již integrovaným modulem Mastercam Design. Obsahuje tedy vše, co je třeba. Dokáže načítat všechny formáty, speciálně soubory z CATIA načítá včetně historie a celým stromem nabídky (menu) a je schopen s tímto strome dále pracovat.

Master3DGage umožňuje přesně určit a zároveň vyřešit problémy s kvalitou výrobků v reálném čase, pomáhá snižovat produkci „zmetků“, zvyšuje efektivitu a produktivitu každého stroje.

Master3DGage je standardně dodáván v přenosném ochranném kufru, součástí je také několik měřících sond a „kalibrační kulička“. Sondy mají integrovaný čip a je možné je kdykoliv vyměnit, a to i v průběhu měření. Současné s Master3DGage obdržíte i testovací dílec a testovací soubor s příklady pro školení nebo „naučení“. Dále je součástí dodávky baterie a wi-fi připojení. Prostě dostanete všechno, co potřebujete.

Sečteno a podtrženo?

S novým Master3DGage ™ uděláte více a méně se u toho napracujete, protože proces a výsledky kontroly a měření jsou opakovatelné, a to i při velkém objemu produkce.Technická specifikace systému